Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Kwiecień 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

+14
dagolis
Armelia1
rossi82
bywalec1
mama33
gonialbn
aminka
Nieznajoma
aniaffff
Marzena i Maja
Nitka
Mama i corcia
anulaaa33
Tata_fajnego_dzieciaka :)
18 posters

Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by Tata_fajnego_dzieciaka :) Sro 30 Wrz 2009, 22:17

Spotkałem dawnego kumpla.
Jak mu powiedzialem, że jestem na urlopie taciezyńskim i wychowuję dziecko to się o mało co swoją pepsi nie zakrztusił.
Że to niby niemęskie takie.
A właśnie, że męskie. Bo muszę mężczyznę wychować!!!
Ale trochę mi się przykro zrobiło jak zobaczyłem jego reakcję...

Co o tym myśleć? Dodam tylko, że żona po prostu więcej zarabia ode mnie i dlatego to ja w domu jestem, a nie ona. Poza tym lubię to i za żadne skarby nie zatrudnię niani do mojego dzieciaka.
Tata_fajnego_dzieciaka :)
Tata_fajnego_dzieciaka :)
 
 

Potrafię : zrobić pierogi
Wiek : 41
Jestem z: : Warszawy
Dzieci : 1

Zaproszeń na ciacho : 4
Postów : 63


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by anulaaa33 Sro 30 Wrz 2009, 22:24

Nie ma się co przejmować.Wkońcu to Wasze życie i Wasze kredki ....

anulaaa33
 
 

Potrafię : śmiać się :D
Wiek : 40
Jestem z: : Polski :D
Dzieci : 3 baby

Zaproszeń na ciacho : 133
Postów : 6481


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by Mama i corcia Sro 30 Wrz 2009, 22:26

I ja powiem Ci ze jestem z Ciebie bardzo dumna bo raczej nie spotyka sie zbyt wielu mezczyzn wychowujacych dziecko.Nawet jesli to zona wiecej zarabia to facet i tak broni sie przd taciezynskim rekami i nogami i zazwyczaj twierdzi ze to kobiety obowiazek jest wychowac dziecko.
Kolega sie nie przejmuj. Brawo! dla Ciebie.
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by Nitka Sro 30 Wrz 2009, 22:27

M&C mądrze napisane. Ciacho masz ode mnie.
Nitka
Nitka
 
 

Potrafię : zrobić jajecznicę
Wiek : 41
Jestem z: : Stolica
Dzieci : Kondek

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 3233


http://www.nie-zla-mama.com

Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by Mama i corcia Sro 30 Wrz 2009, 22:28

Dzięki Niteczko Dzięki
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by Marzena i Maja Sro 30 Wrz 2009, 22:53

Uwazam ze nie ma sie z czego smiac.
Jest za co podziwiac i gratulowac!!!
Marzena i Maja
Marzena i Maja
 
 

Potrafię : gotowac, zrozumiec dzieci, pomagac, spac
Wiek : 39
Jestem z: : Szklarska Poreba
Dzieci : Maja Emilia

Zaproszeń na ciacho : 35
Postów : 2104


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by aniaffff Czw 01 Paź 2009, 00:04

Nie ma się czego wstydzić bo myśle że ci mężczyzni co nie chcą sie podjać tacierzyńskiego to po prostu uważaja że nie dali by sobie rady z dzieckiem. Wstyd im sie przyznać do tego i dlatego łatwiej jest głosić że jest to zajęcie dla kobiet.
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by Nieznajoma Czw 01 Paź 2009, 00:10

A ja cie podziwiam za to ze masz odwage sie przyznac i wielkie brawa niektórzy nawet jak zostaja z dziecmi to mówia ze tylko na chwile powiem wiecej powinienies byc dumny z siebie a kolega sie nie przejmuj powiedz ze uczestniczysz w kazdej chwili jego zycia czy to jest syn czy córka :)naprawde popieram słowa MiC a to ze zona zarabia wiecej to nic nie znaczy dla was pewnie lepiej materialnie zreszta zona jest spokojniejsza ze jest właciwa osoba przy dziecku a nie jakas obca szacuneczek dla ciebie:)
Nieznajoma
Nieznajoma
 
 

Potrafię : wszystko
Wiek : 36
Jestem z: : polski
Dzieci : 1 drugie w drodze ;)

Zaproszeń na ciacho : 80
Postów : 3810


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by aminka Czw 01 Paź 2009, 00:46

Duze Brawo!

Tez mam kolege, co sie dzieckiem zajmowal i to calkiem dlugo. Teraz jego dziecko jest juz calkiem duze, ale kontakt maja ze soba niesamowity.
Kolega sie nie zna. LOL
aminka
aminka
 
 

Potrafię : pakowac walizki :)
Wiek : 45
Jestem z: : z miasta...
Dzieci : sliczna coreczka

Zaproszeń na ciacho : 27
Postów : 1090


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by gonialbn Czw 01 Paź 2009, 01:18

Mamy znajomych,którzy również zdecydowali,że tata wychowuję dziecko.Wiem,że nie zamieniłby czasu z córką za nic w świecie.Podziwiam bo mój mąż nie zostałby z Amelką.
gonialbn
gonialbn
 
 

Potrafię : stanąć na głowie
Wiek : 47
Jestem z: : ?
Dzieci : !

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 781


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by mama33 Czw 01 Paź 2009, 01:25

Kolega powinien się wstydzić ! A dla Ciebie brawa Brawo! za to że zdecydowałeś się na taki krok! Twoja żonka pewnie jest z Ciebie dumna bo rzeczywiście mało jest takich facetów którzy decydują się zostać z dzieckiem Ale bajeer!
mama33
mama33
 
 

Potrafię : tańczyć oberka i nie tylko
Wiek : 48
Jestem z: : Warmii i Mazur
Dzieci : ukochany synek

Zaproszeń na ciacho : 123
Postów : 4674


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by bywalec1 Czw 01 Paź 2009, 14:00

Powiem szczerze: Uważam że lepszym układem jest gdy z małym dzieckiem w domu jest matka a ojciec pracuje na utrzymanie rodziny. Ale życie niesie z sobą różne przypadki; ludzie też mają rozne charaktery i usposobienia. Czasem trzeba się zdecydować na rozwiązanie mniej dobre z jednej strony ale lepsze z drugiej - jak u Was.
Dlatego śmiać się - absolutnie NIE!
Ważne jest aby między Wami bylo w tej sytuacji zrozumienie i nikt nie czuł się do czegoś zmuszony - żona do pracy a Ty do opieki nad synkiem przez większą cześć dnia.
Ważne jest też wg mnie byś pamiętał że to jest stan jest to stan przejściowy. Synek podrośnie, pójdzie do przedszkola a Ty wrócisz do pracy.
Pozdrawiam!
bywalec1
bywalec1
 
 

Potrafię : być poważny ale tez wesoły
Wiek : 67
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 2 córki

Zaproszeń na ciacho : 25
Postów : 336


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by rossi82 Czw 01 Paź 2009, 15:06

Tata_fajnego_dzieciaka LOL napisał:
A właśnie, że męskie. Bo muszę mężczyznę wychować!!!
Ale trochę mi się przykro zrobiło jak zobaczyłem jego reakcję...

Zdaję sobie sprawę że tacierzyński to dość świeży wynalazek i w związku z tym kontrowersyjny. Mimo to nie rozumiem co jest dziwnego w tym że ojciec zajmuje się swoim dzieckiem.
Wydaje mi się że opieka nad dzieckiem świadczy o Twojej odpowiedzialności tudzież właśnie męskości. Bo w tej chwili trzeba by się było zastanowić co oznacza bycie męskim? Czy nie przypadkiem właśnie bycie odpowiedzialnym za rodzinę w sposób adekwatny do sytuacji?
Jako osoba swego czasu czynna zawodowo jestem pewna że Twojej żonie przypada i tak łatwiejsza część zadania Hah
A kolegi nie ma co słuchać, swoje zdziwienie niech sobie wsadzi w buty.... będzie wyższy Hah
Swoją drogą ciekawe czy potrafiłby przewinąć rozbrykanego roczniaka Nie rozumiem
rossi82
rossi82
 
 

Potrafię : zrobić bardzo smacznego zakalca ;)
Wiek : 41
Jestem z: : Szkocji
Dzieci : jedna sztuka ;)

Zaproszeń na ciacho : 68
Postów : 1933


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by bywalec1 Czw 01 Paź 2009, 15:42

rossi82 napisał: Bo w tej chwili trzeba by się było zastanowić co oznacza bycie męskim? Czy nie przypadkiem właśnie bycie odpowiedzialnym za rodzinę w sposób adekwatny do sytuacji?

Dokładnie tak! Pięknie to Rossi ujęłaś! Kwiat
bywalec1
bywalec1
 
 

Potrafię : być poważny ale tez wesoły
Wiek : 67
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 2 córki

Zaproszeń na ciacho : 25
Postów : 336


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by rossi82 Czw 01 Paź 2009, 18:39

Dzięki
rossi82
rossi82
 
 

Potrafię : zrobić bardzo smacznego zakalca ;)
Wiek : 41
Jestem z: : Szkocji
Dzieci : jedna sztuka ;)

Zaproszeń na ciacho : 68
Postów : 1933


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by Armelia1 Czw 01 Paź 2009, 20:47

Brawo! Pokłony! jestem pełna podziwu choć BAAAARDZO się cieszę,że to ja zostałam z Nadią-jak to mój chłop mawia on jej cyca nie da a i zarabia więcej więc wszystko jasne było od początku Ogólna radość
a kolegę to olej!nie ma co se głowy takimi zawracać!! Mam to gdzieś! i tyle!!
Armelia1
Armelia1
 
 

Potrafię : dobrze gotować
Wiek : 41
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 1917


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by dagolis Czw 01 Paź 2009, 23:11

uważam że opieka nad dzieckiem to trudne zadanie i myślę że Twój kolega po prostu nie do końca jest swiadomy jak jest to odpowiedzialne zajęcie ale jakże piękne. może Ci zazdrości że świetnie dajesz sobie radę? A niemęski to on chyba sam jest skoro tak do sprawy podchodzi.nie każdego mężczyznę stać na taką decyzje pozostania w domu i tym bardziej jest to powodem dla którego powinieneś być dumny że jesteś tatą na pełnym etacie. Widok ojca z dzieckiem na spacerze nie należy do zbyt rozpowszechnionych a jest to taki uroczy widok.
uważam że jesteś jak najbardziej dojrzałym i odpowiedzialnym rodzicem i podjeliście z żoną dobrą decyzję.ważne że Ty czujesz się w tej roli dobrze. nie przejmuj się innymi. Twój syn gdy dorośnie na pewno również będzie z Ciebie dumny za to że spędziłeś z nim tyle czasu i nie oddałeś żadnej niani.

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by pestka Nie 04 Paź 2009, 18:05

Brawo! Brawo! Brawo! dla Ciebie!!!!!!!!!!!!!! To jest świetne, że w dzisiejszych czasach są Mężczyźni którzy z chęcią zajmą się własnym dzieckiem i nie robią z tego problemu!!!!!!!! Kolega jest śmieszny ze swoją reakcją, a swoim zachowaniem pokazał jak bardzo jest nieodpowiedzialny i niemęski hehehehe Poza tym opieka nad dzieckiem, jego wychowanie to jest najbardziej odpowiedzialna "praca" na świecie i każdemu - czy to jest Kobieta czy Mężczyzna, należy się wielki szacunek i ukłon Ale bajeer!
pestka
pestka
 
 

Potrafię : ryczeć ze śmiechu sama z siebie, zakręcić się bardziej niż igła z nitką ;)
Wiek : 46
Jestem z: : Gdynia Moje Miasto :)
Dzieci : Jeden Wspaniały Synek :D

Zaproszeń na ciacho : 5
Postów : 81


http://www.magicznykufer.shop-it.pl/index.php

Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Jeszcz w sprawie nazwy

Pisanie by bywalec1 Pon 05 Paź 2009, 13:01

Muszę powiedzieć że nazwa "urlop tacierzyński" mi sie nie podoba. Jest słowotworczo niewątpliwie efektowna ale myląca i nie oddająca istoty.
Budzi skojarzenie jakoby urlop ten byl odpowiednikiem urlopu macierzyńskiego - a tak nie jet!
Urlop macierzyński to urlop przysługujący pracownicy po urodzeniu dziecka w określonym przepisami wymiarze. Jego intencją jest umozliwienie dojścia organizmowi kobiety do rownowagi po porodzie i zapeniwnie nalezytej opieki nad dzieckiem w najtrudniejszych pierwszych tygodniach zycia. Ważne jest przy tym że:
"Jeśli pracownica wykorzysta po porodzie co najmniej 14 tygodni urlopu
macierzyńskiego, ma prawo zrezygnować z pozostałej części tego urlopu; w takim przypadku niewykorzystaną część urlopu macierzyńskiego można udzielić pracownikowi-ojcu wychowującemu dziecko, na jego pisemny wniosek. "
Wtedy taki urlop moznaby nazwać "tacierzyńskim".

Natomiast urlop z ktorego korzysta nasz kolega to URLOP WYCHOWAWCZY. Może z niego skorzystać matka dziecka lub ojciec a takż einna osoba bedąca prawnym jego opiekunem - ale jednocześnie tylko jedno z nich. Z tym że "przez 3 wybrane miesiące rodzice lub inni opiekunowie dziecka mogą korzystać z urlopu wychowawczego w tym samym czasie. "
bywalec1
bywalec1
 
 

Potrafię : być poważny ale tez wesoły
Wiek : 67
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 2 córki

Zaproszeń na ciacho : 25
Postów : 336


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by rumianek :) Pon 05 Paź 2009, 13:37

Tato fajnego dzieciaka Twój kolega jest zacofany i pusty jak bęben! Tobie należy się podziw, a jego rodzinie - współczucie Bez komentarza!
Kwiat
rumianek :)
rumianek :)
 
 

Potrafię : całe mnóstwo rzeczy :)
Wiek : 47
Jestem z: : Lublina
Dzieci : jedna kruszynka :)

Zaproszeń na ciacho : 31
Postów : 897


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by Triss Pon 05 Paź 2009, 20:34

zalezy co sie uwaza za meskie
sapkowski gdzies napisal ze ktos yam uwazal ze meski jest facet siegajacy barami futryn i smierdzi koniem
lub cos podobnie
a tak wogole podziwiam moj maz jakos nie do konca zajmoje sie dzieckiem
niby wszystko robi ale jak trzeba nie ze chce tylko jak musi
Triss
Triss
 
 

Potrafię : różnie
Wiek : 54
Jestem z: : podkarpacia
Dzieci : wspaniałacórka i następne w drodze

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 794


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by sylwia Wto 06 Paź 2009, 01:02

Jesteś super facetem i tatusiem bo jak bys sie uparl to pewnie zona by siedziala w domu a ty w pracy ale ty wolales poswiecic sie wychowaniu synka jestem pod wielkim wrazeniem nie masz sie co przejmowac reakcja kolegi on pewnie nie dal by sobie rady i dlatego tak powiedzial
sylwia
sylwia
 
 

Potrafię : duzo
Wiek : 37
Jestem z: : Glasgow
Dzieci : Wiktoria

Zaproszeń na ciacho : 44
Postów : 1401


Powrót do góry Go down

Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać?? Empty Re: Urlop tacieżyński - jest się z czego śmiać??

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach