Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Marzec 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

urlop macierzynski z czym to sie je

3 posters

Go down

urlop macierzynski z czym to sie je Empty urlop macierzynski z czym to sie je

Pisanie by Izula85 Czw 26 Lis 2009, 22:45

hej mam pytanie jak to jest mam umowe o prace na okreslony i konczy mi sie 30listopada 25 listopada minął rok pracy wiem ze umowa automatycznie przedłuza sie do dnia porodu a jak jest z uropem macierzynskim jak to jest płatne bo to wtedy zasiłek macierzynski jest i jak pozniej jest z powrotem do pracy czy pracodawca jesli ja chce musi przyjac mnie dp pracy bo jestem pod ochrona przez rok???tak gdzies wyczytałam i niewiem czy to prawda czy co????!!!
Izula85
Izula85
 
 

Potrafię : zjeść całą czekolade i szukac jeszcze
Wiek : 38
Jestem z: : ZE WSI:)
Dzieci : mała kruszynka Natalia

Zaproszeń na ciacho : 48
Postów : 1261


Powrót do góry Go down

urlop macierzynski z czym to sie je Empty Re: urlop macierzynski z czym to sie je

Pisanie by Nitka Sob 28 Lis 2009, 17:23

moim zdaniem jest tak:

jeżeli skończy ci się umowa o pracę jak będziesz w ciąży to zostaje ona automatycznie przedłużona do dnia porodu a zasiłek macierzyński płaci wtedy ZUS

jeżeli umowa się kończy w trakcie trwania urlopu macierzyńskiego to zastosowanie ma tu art. 171 § 1 Kodeksu pracy, który mówi, że „w przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny”. Jeśli więc strony nie zdecydują się zawrzeć kolejnej umowy – pracodawca będzie zobowiązany za niewykorzystany w tym roku urlop wypoczynkowy wypłacić ekwiwalent urlopowy.
Nitka
Nitka
 
 

Potrafię : zrobić jajecznicę
Wiek : 41
Jestem z: : Stolica
Dzieci : Kondek

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 3233


http://www.nie-zla-mama.com

Powrót do góry Go down

urlop macierzynski z czym to sie je Empty Re: urlop macierzynski z czym to sie je

Pisanie by Armelia1 Nie 29 Lis 2009, 02:13

hmmm...to znaczy,że wypłacą za te 2tyg.urlopu wypoczynkowego i do widzenia??
Armelia1
Armelia1
 
 

Potrafię : dobrze gotować
Wiek : 41
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 1917


Powrót do góry Go down

urlop macierzynski z czym to sie je Empty Re: urlop macierzynski z czym to sie je

Pisanie by Izula85 Nie 29 Lis 2009, 13:27

oki dzieki Nitka jesli nic sie nie zmieni i moja dyr.dotrzyma zdania to po okresie macierz zaprosiła mnie do podpisania kolejnej umowy w sumie to mi sie to opłaca bobede pracowac tylko 4 h powinnam dostac nowa umowe na lepszych warunkach poniewaz obronie mgr.mam nadzieje :)mam z kim zostawic dzidzie przynajmniej narazie mi sie tak wydaje ze bede mogła zostawic taka mała 4.5 miesięczną niewiastkę no zobaczymy bedziemy sie martwić o to dopiero ok lipca:) narazie kawusia LOL
Izula85
Izula85
 
 

Potrafię : zjeść całą czekolade i szukac jeszcze
Wiek : 38
Jestem z: : ZE WSI:)
Dzieci : mała kruszynka Natalia

Zaproszeń na ciacho : 48
Postów : 1261


Powrót do góry Go down

urlop macierzynski z czym to sie je Empty Re: urlop macierzynski z czym to sie je

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach