Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Maj 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

becikowe inaczej...

+2
kika4333
dagolis
6 posters

Go down

becikowe inaczej... Empty becikowe inaczej...

Pisanie by dagolis Czw 19 Mar 2009, 10:58

oto co dzisiaj przeczytałam na temat nowych zasad przyznawania becikowego:


Becikowe? Tak, ale inaczej:
Ten jednorazowy zasiłek w wysokości 1000 zł otrzymasz teraz od gminy na nowych zasadach.
• Warunkiem będzie już nie tylko odpis aktu urodzenia dziecka, ale także karta ciąży albo zaświadczenie lekarskie, które powinno potwierdzać, że od 10. tygodnia ciąży byłaś pod opieką lekarską i poddawałaś się obowiązkowym badaniom. Na liście są wizyty kontrolne co 3–4 tygodnie, badania krwi i moczu oraz co najmniej trzy USG. Przepis będzie obowiązywał od 1 listopada 2009 roku. Mam, które zaszły w ciążę przed 1 stycznia 2009 roku, przepis nie dotyczy.
• Dostaną je nie tylko rodzice noworodka. Mogą o nie też wystąpić rodzice adopcyjni i prawni opiekunowie malca (np. ciotka, babcia). Warunkiem jest złożenie wniosku w czasie roku od objęcia opieką dziecka, nie później niż do ukończenia przez nie 18 lat. Można wystąpić o becikowe dla kilkulatka, jeśli został dopiero adoptowany.

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

becikowe inaczej... Empty Re: becikowe inaczej...

Pisanie by kika4333 Czw 19 Mar 2009, 11:15

ciągle wymyślają coś nowego.
kika4333
kika4333
 
 

Potrafię : duuuuużo
Wiek : 43
Jestem z: : centrum Polski
Dzieci : Kacper Natalia

Zaproszeń na ciacho : 13
Postów : 689


Powrót do góry Go down

becikowe inaczej... Empty Re: becikowe inaczej...

Pisanie by MAjax Czw 19 Mar 2009, 14:03

dagolis napisał:oto co dzisiaj przeczytałam na temat nowych zasad przyznawania becikowego:


Becikowe? Tak, ale inaczej:
Ten jednorazowy zasiłek w wysokości 1000 zł otrzymasz teraz od gminy na nowych zasadach.
• Warunkiem będzie już nie tylko odpis aktu urodzenia dziecka, ale także karta ciąży albo zaświadczenie lekarskie, które powinno potwierdzać, że od 10. tygodnia ciąży byłaś pod opieką lekarską i poddawałaś się obowiązkowym badaniom. Na liście są wizyty kontrolne co 3–4 tygodnie, badania krwi i moczu oraz co najmniej trzy USG. Przepis będzie obowiązywał od 1 listopada 2009 roku. Mam, które zaszły w ciążę przed 1 stycznia 2009 roku, przepis nie dotyczy.

Szkoda tylko że w państwowej służbie zdrowia na wizytę u gina czeka się 2 miesiące Wściekły
MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

becikowe inaczej... Empty Re: becikowe inaczej...

Pisanie by Nieznajoma Czw 19 Mar 2009, 15:49

ja nigdy tyle nie czekalam zawsze wchodziłam wtedy kiedy przyszlam LOL
Nieznajoma
Nieznajoma
 
 

Potrafię : wszystko
Wiek : 37
Jestem z: : polski
Dzieci : 1 drugie w drodze ;)

Zaproszeń na ciacho : 80
Postów : 3810


Powrót do góry Go down

becikowe inaczej... Empty Re: becikowe inaczej...

Pisanie by MAjax Czw 19 Mar 2009, 16:48

tak jest w Warszawie i podobno we Wrocławiu (o Wrocławiu były nawet reportaże w radiu - na RMF)
MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

becikowe inaczej... Empty Re: becikowe inaczej...

Pisanie by Joliczka Czw 19 Mar 2009, 17:03

Słyszałam o tych nowych przepisach i uważam że to jest śmieszne bo co to jest za wymóg że od 10 tygodnia trzeba być pod opieką lekarza! Bardzo często się zdarza że przez pierwsze 3 miesiące okres się ma i do lekarza się trafia powiedzmy w 15 tygodniu i co to wtedy becikowe się już nie należy?!
PARANOJA!!!
Joliczka
Joliczka
 
 

Potrafię : co nie co
Wiek : 42
Jestem z: : Nowa Sól
Dzieci : mam dwów wspaniałych synów

Zaproszeń na ciacho : 28
Postów : 1730


Powrót do góry Go down

becikowe inaczej... Empty Re: becikowe inaczej...

Pisanie by dagolis Czw 19 Mar 2009, 18:30

ja też uważam za nie dobry pomysł z tym 10 tygodniem.podejrzewam że wprowadzą to w życie a za jakiś czas stwierdzą że nie było to dobre rozwiązanie...
no chyba że w ten sposób Państwo znowu szuka oszczędności......

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

becikowe inaczej... Empty Re: becikowe inaczej...

Pisanie by MAjax Czw 19 Mar 2009, 18:57

ja właśnie podejrzewam, że to jest sposób na oszczędności-zawsze znajdą się kobiety, które na becikowe się nie załapią
MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

becikowe inaczej... Empty Re: becikowe inaczej...

Pisanie by MAjax Sro 25 Mar 2009, 23:59

MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

becikowe inaczej... Empty Re: becikowe inaczej...

Pisanie by Mo24nis Pią 27 Mar 2009, 14:41

u mnie nie trzeba czekac 2 miesiace ale caly dzien trzeba spedzic w przychodni Od 6 zaczynaja sie ludzie zchodzic zeby zajac miejsce w kolejce do rejestracji o 7:30 otwieraja przychodnie a o 8 jest rejestracja Do ginekologa jest tylko 10 miejsc wiec kto przyszedl pozniej niz po 6 niema co liczyc zeby sie dostal Te stare baby co maja caly dzien wolny zaraz po zarejestrowaniu ida na gore czekac pod gabinet mimo np ze lekarz przyjmuje od 11 wiec czlowiek jak nawet pojdzie godzine wczesniej to juz jest wchuj ludzi i kolejne godziny czekania (bo moj ginekolog) zazwyczaj sie spoznia i to godzine czy dwie nieraz wogole nieprzychodzi albo przychodzi bardzo spozniony i mowi ze pryjmnie jedna pania bo mu sie spieszy na operacje i oczywiscie wybiera sobie pania ktora leczy sie u niego prywatnie Jak bylam w ciazy to mnie sie juz odechciewalo doslownie paranoja Na tak duze osiedle (bo mieszkam w jednych z najwiekszych w czestochowie ) jest jeden ginekolog Ogólna radość
Mo24nis
Mo24nis
 
 

Potrafię : Spac caly dzien :D
Wiek : 40
Jestem z: : Czestochowa
Dzieci : Mateuszek :* i drugie w brzuszku :*

Zaproszeń na ciacho : 13
Postów : 733


http://www.bobasy.pl/mo24nis,814818,fotka.html

Powrót do góry Go down

becikowe inaczej... Empty Re: becikowe inaczej...

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach