Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Maj 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

Zasiłek wychowawczy

3 posters

Go down

Zasiłek wychowawczy Empty Zasiłek wychowawczy

Pisanie by MAjax Czw 05 Lut 2009, 18:56

Babki jak to jest z zasiłkiem wychowawczym od tego roku? Doczytałam, że zależy od dochodu na jednego członka rodziny, ale może któraś wie, jakie to są kwoty? tzn. ile musi wynosić maksymalny dochód na 1 osobę i jaki wtedy przysługuje zasiłek? Nie mogę tego znaleźć w internecie a małż, który by mi to pewnie znalazł, bo ma więcej cierpliwości do neta jak ja wróci późno Anty
MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

Zasiłek wychowawczy Empty Re: Zasiłek wychowawczy

Pisanie by dagolis Czw 05 Lut 2009, 19:06

Dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego -, tak to się dokładnie nazywa przysługuje wtedy, gdy dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 504 zł na osobę ( tak jest u nas ale to chyba takie ogólnopolskie wymogi) i wtedy zasiłek wynosi 400 zł miesięcznie. Oprócz tego jeśli dochód nie przekracza tej kwoty można starać się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka -1500zł.( to nie becikowe ).


Ostatnio zmieniony przez dagolis dnia Czw 05 Lut 2009, 19:18, w całości zmieniany 1 raz

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

Zasiłek wychowawczy Empty Re: Zasiłek wychowawczy

Pisanie by MAjax Czw 05 Lut 2009, 19:12

ok, a co to znaczy "dodatek do zasiłku wychowawczego"? Ile wynosi w takim razie podstawa - czyli SAM zasiłek wychowawczy?
MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

Zasiłek wychowawczy Empty Re: Zasiłek wychowawczy

Pisanie by dagolis Czw 05 Lut 2009, 19:15

Dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego- dokładnie tak to sie nazywa- czyli zasiłek wychowawczy inaczej to jest ta dodatkowa kasa jak jesteś na wychowawczym tylko to tak się nazywa i jest to 400 zł miesięcznie. sprawdzałam też w kielcach tam też jest wymóg 504 zł na osobę więc chyba tak w całej Polsce. mi przyznali ten dodatek od 12 stycznia więc mam już taka dodatkową kasę


Ostatnio zmieniony przez dagolis dnia Czw 05 Lut 2009, 19:19, w całości zmieniany 1 raz

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

Zasiłek wychowawczy Empty Re: Zasiłek wychowawczy

Pisanie by MAjax Czw 05 Lut 2009, 19:16

czyli nie ma czegoś takiego jak "zasiłek wychowawczy" jest jedynie "dodatek do zasiłku wychowawczego"? Dobrze zrozumiałam?
MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

Zasiłek wychowawczy Empty Re: Zasiłek wychowawczy

Pisanie by dagolis Czw 05 Lut 2009, 19:20

Majax my potocznie tak mówimy zasiłek wychowawczy a to ładnie urzędowo :laugh: nazywa się : Dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego Żartowniś

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

Zasiłek wychowawczy Empty Re: Zasiłek wychowawczy

Pisanie by MAjax Czw 05 Lut 2009, 19:22

I dlatego nic nie mogłam zrozumieć jak czytałam ten bełkot prawniczy, nie mogli od razu tak napisać, tylko kręcą o jakiś dodatkat hgw skąd. Dzięki, Dagolis za wyjaśnienie Dzięki
MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

Zasiłek wychowawczy Empty Re: Zasiłek wychowawczy

Pisanie by dagolis Czw 05 Lut 2009, 19:27

prosze . mam nadzieje ze troche pomogłam. ja jak próbowałam to załatwiać to też za wiele nie rozumiałam . zaszłam do MOPR-u i powiedziałam że chcę jakieś dodatkowe pieniążki i pani mi wszystko wyjaśniła ale najpierw troche popatrzyła na mnie dziwnie Żartowniś

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

Zasiłek wychowawczy Empty Re: Zasiłek wychowawczy

Pisanie by MAjax Czw 05 Lut 2009, 19:31

Nie rozumiem, czemu dziwnie, ja tam Ci się nie dziwię bo sama też będę chciała Żartowniś
MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

Zasiłek wychowawczy Empty Re: Zasiłek wychowawczy

Pisanie by dagolis Czw 05 Lut 2009, 19:36

dziwnie.... bo ja nie wiedziałąm za bardzo co mam mówić. o tym Dodatku z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego to umiałam wyjaśnić ale o tych dodatkowych 1500 to nie wiedziałm jak to się nazywa więc powiedziałam że chcę jakieś pieniążki i na pewno to śmiesznie zabrzmiało i stąd jej to dziwne spojrzenie. :laugh: ale grunt to się nie martwic i walczyć o swoje

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

Zasiłek wychowawczy Empty Re: Zasiłek wychowawczy

Pisanie by aniaffff Czw 05 Lut 2009, 20:14

U nas też jest 504 zł na osobę, my niestety przekroczyliśmy tę kwotę. Mąż ma na siebie przepisaną ziemię i z samej tej ziemi nam przekracza. A co najlepsze to jak do tej pory to w rzeczywistości nie mamy z tego nic. Czyli co miesiąc jesteśmy w plecy 400 zł + rodzinne 48 zł.
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

Zasiłek wychowawczy Empty Re: Zasiłek wychowawczy

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach