Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Kwiecień 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

Co zrobić z pokarmem?

+7
Marzena i Maja
karolutka
Mama i corcia
rumianek :)
Majka
dagolis
aniaffff
11 posters

Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by aniaffff Sob 27 Cze 2009, 15:08

Mam problem z zalegającym mlekiem w piersiach. Filip nie ssie juz na dobre chyba 4 dni, troche sobie odciągam w łasciwie to ręcznie sie doję bo nie mam laktatora. Piersi mnie ciągle bolą i nie wiem co zrobić. Macie jakieś sposoby?
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Re: Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by dagolis Sob 27 Cze 2009, 19:33

miałam ten sam dylemat jak kończyłam karmienie..
aniaffff, może to trochę dziwnie zabrzmi ale.... mi jak zanikało mleko i całkowicie przestałam karmić Natalię a mleka przez całą noc i dzień jeszcze się nazbierało i trzeba było coś z nim zrobić to pomagał mi mąż. Uwierz, jeżeli Twój nie będzie miał wstrętu to najlepszy sposób. tylko pamiętaj. nie odciągamy zupełnie do końca bo nadal będzie się produkować.U mnie po kilku dniach całkowicie zanikło.ponoć ta resztka co tam zostaje to jakoś sie przepala czy coś w tym rodzaju???

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Re: Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by Majka Sob 27 Cze 2009, 20:38

ja przestalam karmic całkiem na wiosne a własciwie chyba jeszcze w zimie ale ja ,,gubiłam "pokarm wiec jak juz mloda sie odstawiła to była karmiona tylko na noc do usypiania .Ale jezeli bola rob okłady z kapusty ,moze byc zimna ale niekoniecznie ja dziurkowalam nozem bo chodzi o ten sok wiem ze to głupie sama niechcialam sprobowac ale dziala na piersi jak najlepszy opatrunek LOL,pij szałwie ale zapytaj w aptece o inne preparaty ,odciagaj tylko wtedy gdy jest koniecznosc i nei do konca tylko aby piersi troszke zmiekły .Nie wiem jak czesto karmilas jak odstawiłas ,jezeli naprawde bardzo czesto i odstawiłas nagle to moze powinnas isc do lekarza on przepisze tabletki i pokarm zniknie .Powodzenia LOL
Majka
Majka
 
 

Potrafię : hmmm
Wiek : 47
Jestem z: : z małopolskiego/okolice krakowa
Dzieci : dwoje:)

Zaproszeń na ciacho : 7
Postów : 254


Powrót do góry Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Re: Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by rumianek :) Sob 27 Cze 2009, 22:29

Majka ma rację - domowe sposoby tj. okłady ze zgniecionych liści kapusty, albo chłodnej serwatki czy zsiadłego mleka to stare i dobre recepty na wszelkie zmiany o charakterze zapalnym. W prawdzie nie miałam jeszcze okazji wypróbować ich na Cycki! ale już niebawem LOL
rumianek :)
rumianek :)
 
 

Potrafię : całe mnóstwo rzeczy :)
Wiek : 47
Jestem z: : Lublina
Dzieci : jedna kruszynka :)

Zaproszeń na ciacho : 31
Postów : 897


Powrót do góry Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Re: Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by aniaffff Sob 27 Cze 2009, 23:59

Słyszałam o tej kapuście i chyba spróbuje.
Wiem że mleka nie można odciągać do końca i tak też robie ale w jednej piersi w której zreszta zawsze miałam więcej pokarmu zrobił mi s ie guzek mleczny dość wysoko i cholernie boli przy dotyku,
Majka karmiłam juz mało, ok 3 tygodni tylko dwa razy do usypiania i w nocy. Potem przez 1,5 tygodnia tylko w nocy i juz kilka dni w ogóle.
Dzięki za rady, spróbuje z kapustą.
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Re: Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by Mama i corcia Nie 28 Cze 2009, 00:10

Aniafff sprobuj tej kapusty tez slyszalam ze jest swietna.
Ja odstawilam nagle po roku karmienia ale nie mialam problemow z piersiami.Po dwoch miesiacach jak sobie nacislam to mi mleko siurkiem polecialo ale nic w piersiach mi sie nie dzialo tak ze nie wiem jak Ci pomoc ale okladow z kapusty napewno warto sprobowac i mam nadzieje ze Ci szybciutko przejdzie. Uściski
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Re: Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by Majka Nie 28 Cze 2009, 09:37

aniaff to koniecznie kapusta i apap ,mozesz polac ten guzek goracą wodą z prysznica masujac delikatnie przy tym a potem troszke odciagnac mleka,ja powiedzmy czesto wygniatałam zn nie odciagałam laktatorem tylko recznie rekami hihihi i poleciec powinno mleko takie zółtawe jezeli tak to dobrze ze poleciało jezeli nie dasz rady i bedzie gorzej a do tego temperatura pojdzie ci w gore to niestety antybiotyk bo bedzie zle :(
Majka
Majka
 
 

Potrafię : hmmm
Wiek : 47
Jestem z: : z małopolskiego/okolice krakowa
Dzieci : dwoje:)

Zaproszeń na ciacho : 7
Postów : 254


Powrót do góry Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Re: Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by karolutka Nie 28 Cze 2009, 10:08

laktotor to zabojstwo jesli nie chcesz miec mleka! zasad nr 1 jesli pokarm jest sciagany to jest produkowany!! nie wolno w takiej sytuacji sciagac wiecej niz maly potrzebuje! polecam kapuste z lodowki! lisc mozna dodatkowo troszke porysowac nozem to bedzie wiecej soku i to na cycki, polecam rozmasowywanie cyckow i obserwacje! uwaga na guzki i podwyzszona temp. !
ja kiedy odstwialam mala calkiem obiazywalam sie bandazem i pokarm pieknie zanikl! piers niepobudzana przesataje produkowac
karolutka
karolutka
 
 

Potrafię : wszystko po troszkę :)
Wiek : 41
Jestem z: : Wrocław
Dzieci : Olga :) 30.01.08

Zaproszeń na ciacho : 2
Postów : 193


Powrót do góry Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Re: Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by Marzena i Maja Nie 28 Cze 2009, 17:54

U mnie pokarm sam zanikl wiec nie musialam nic robic.
Rowniesz polecam liscie z kapusty.
Z tym recznym sciaganiem uwazaj bo te naczynka z mlekiem sa bardzo delikatne i mozesz sobie masujac taki zacisnac i wtedy guzek gotowy.
Szalwie i chyba imbir sa dobre na zmniejszenie laktacji.
Jak najmniej sciagaj bo to co sciagniesz ci sie znow wyprodukuje.
Gratuluje odcyckowanie!!!!
Marzena i Maja
Marzena i Maja
 
 

Potrafię : gotowac, zrozumiec dzieci, pomagac, spac
Wiek : 39
Jestem z: : Szklarska Poreba
Dzieci : Maja Emilia

Zaproszeń na ciacho : 35
Postów : 2104


Powrót do góry Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Re: Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by Kasieńka Nie 28 Cze 2009, 21:15

Ja też słyszałam , że kapusta może przynieść ulgę, aczkolwiek nigdy sama nie testowałam jej , bo nie miałam potrzeby. Ale może warto przetestować kapustę.
Kasieńka
Kasieńka
 
 

Wiek : 46
Zaproszeń na ciacho : 4
Postów : 491


Powrót do góry Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Re: Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by sylwia Nie 28 Cze 2009, 22:47

Wiem że kapusta jest dobra jak miałam nawał poarmu i piersi jak arbuzy bolące i obrzmiałe to okłady z kapusty przyniosły mi ulge ja dziabałam liście widelcem
picie szałwi też ci pomoże bo hamuje produkcje pokarmu
a od mamy wiem ze jak przestawała karmic piersia to obwiązywała sie bandazem i to jej pomogło
sylwia
sylwia
 
 

Potrafię : duzo
Wiek : 37
Jestem z: : Glasgow
Dzieci : Wiktoria

Zaproszeń na ciacho : 44
Postów : 1401


Powrót do góry Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Re: Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by Marzena Nie 28 Cze 2009, 22:48

Jedz banany podobno pomagają! No i tak jak większość polecam kapuchę sama stosowałam rewelacja LOL
Marzena
Marzena
 
 

Potrafię : :)
Wiek : 45
Jestem z: : okolic stolicy
Dzieci : słodziak Mati :)

Zaproszeń na ciacho : 31
Postów : 1551


Powrót do góry Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Re: Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by bywalec1 Pon 29 Cze 2009, 14:28

dagolis napisał:miałam ten sam dylemat jak kończyłam karmienie..
aniaffff, może to trochę dziwnie zabrzmi ale.... mi jak zanikało mleko i całkowicie przestałam karmić Natalię a mleka przez całą noc i dzień jeszcze się nazbierało i trzeba było coś z nim zrobić to pomagał mi mąż. Uwierz, jeżeli Twój nie będzie miał wstrętu to najlepszy sposób. tylko pamiętaj. nie odciągamy zupełnie do końca bo nadal będzie się produkować.U mnie po kilku dniach całkowicie zanikło.ponoć ta resztka co tam zostaje to jakoś sie przepala czy coś w tym rodzaju???

Żona karmiła obie córki dosc dlugo i ostawianie następowało stopniowo więc nie było z tym problemu.
Natomiast wcześniej, podczas nawału pokarmowego - jak napisała dagolis - ja robilem za ściągaczkę! Mechaniczna nie dawala rady.
Wiem, że dla niektorych to kontrowersyjne ale tak poradziła nam znajoma polożna i okazało się to skuteczne. Poza tym .... w końcu to nie trucizna LOL
bywalec1
bywalec1
 
 

Potrafię : być poważny ale tez wesoły
Wiek : 67
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 2 córki

Zaproszeń na ciacho : 25
Postów : 336


Powrót do góry Go down

Co zrobić z pokarmem? Empty Re: Co zrobić z pokarmem?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach