Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Kwiecień 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

maluch w podróży

+5
Marzena i Maja
aminka
agnese
Mama i corcia
gonialbn
9 posters

Go down

maluch w podróży Empty maluch w podróży

Pisanie by gonialbn Czw 04 Cze 2009, 11:58

W lipcu wybiramy sie do Polski,nie moge się doczekać wyjazdu ale tez sie boję bo to pierwsza podróż Amelki.
Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami,podróże kształcą ktoś powiedział.Z własnego doswiaczenia wiem,że czasem człowiek o czymś nie pomyśli przed wyjazdem.
gonialbn
gonialbn
 
 

Potrafię : stanąć na głowie
Wiek : 47
Jestem z: : ?
Dzieci : !

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 781


Powrót do góry Go down

maluch w podróży Empty Re: maluch w podróży

Pisanie by Mama i corcia Czw 04 Cze 2009, 12:06

Gonialb my pojechalismy pierwszy raz do Polski jak Jessi miala 1,5 miesiaca.Balam sie ale stwierdzilam ze przeciez mniejsze dzieci jezdza i nic sie nie dzieje.Fakt faktem ze jechalismy autem i na noc i podroz do Pl trwa 5 godzin tak ze nie az tak bardzo duzo.
Zabralam do auta oczywiscie wszystkie wtedy dla niej potrzebne rzeczy czyli pieluchy,chusteczki i ubranka na zmiane gdyby sie cos wydazylo no bo ze karmiona byla piersia no to cycki w aucie juz byly LOL
Powiem Ci ze jak wlozylismy ja do auta spiaca tak przespala calusienka droge a ze juz wtedy ladnie przesypiala cale noce to nawet nie musielismy robic zadnego postoju na cyca.

Mam znajoma ktora mieszka w Londynie i leciala do Polski na swieta jak Kubus mial 2,5miesiaca i stwierdzila wtedy ze jak by wiedziala ze tak bedzie dobrze to by sie nawet wczesniej z nim wybrala.

Tak ze mysle ze nie masz sie co bac bo i u Was podroz bedzie przyjemnoscia Uściski
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

maluch w podróży Empty Re: maluch w podróży

Pisanie by agnese Czw 04 Cze 2009, 12:40

my z nastusią w pierwszą podróż wybraliśmy sie dzien przed ukonczeniem jej pierwszego miesiąca! oczywiscie samochodem (podobno do drugiego miesiąca zycia dziecka nie można samolotem) jechaliśmy z Włoch do Francji jakieś 1200 km Co? ale robiliśmy postoje i na noc zatrzymalismy sie u jego kuzyna w Milano,przydało się bo mąż musiał odpocząć a my przespać wygodnie,mała prawie całą drogę przespała Brawo!
o podróży samolotem opowiem innym razem...teraz ide Dzidziuś obowiązki wzywają
agnese
agnese
 
 

Potrafię : wiele
Wiek : 40
Jestem z: : FR
Dzieci : mam córeczkę

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1559


Powrót do góry Go down

maluch w podróży Empty Re: maluch w podróży

Pisanie by aminka Czw 04 Cze 2009, 12:46

Jak wiesz jestem mistrzynia w pakowaniu, ale za pierwszym razem jak jechalismy z mala to nawet ja robilam liste co zabrac LOL Zrobilam 2 listy: to co zabrac na podroz i to co na pobyt w danym miejscu.

Pierwszy raz jechalismy do PL jak mala miala 3 mce. Podroz trwala 9h i jechalismy autem. Mala byla tak mala, ze prawie i tak cala podroz przespala wiec nie bylo problemu. Miesiac pozniej lecelismy pierwszy raz (5h) i tez sporo spala.
Co do miejsca przeznaczenia nie ma problemu, bo w PL kupisz wszystko jakby zdarzylo Ci sie czegos zapomniec. Na podroz jednak przygotuj sie podwojnie. Podsuwam moja liste z pierwszej podrozy LOL Nalezy zmodyfikowac ja wg wieku i potrzeb dzieciecia, hihi

Pieluchy, chusteczki nawilzane, puder lub kremik do pupy, cos do przebrania, sliniaczki jednorazowe, cycek lub butelka (w przypadku tego drugiego wiadomo: miarki z mlekiem, termosik z woda, zapasowa butelka), sloiczek, herbatka lub cos innego do picia.
Kocyk, nosidelko, zapasowy smoczek (jesli dziec smoczkowy), jakas zabawka

To chyba na tyle LOL
Zasadnicze pytanie: czym sie bedziecie przemieszczac i jak dlugo to bedzie trwalo LOL
aminka
aminka
 
 

Potrafię : pakowac walizki :)
Wiek : 45
Jestem z: : z miasta...
Dzieci : sliczna coreczka

Zaproszeń na ciacho : 27
Postów : 1090


Powrót do góry Go down

maluch w podróży Empty Re: maluch w podróży

Pisanie by Marzena i Maja Czw 04 Cze 2009, 17:28

na dluzsza droge z Maja sie wybralismy jak miala dwa miesiace z hakiem.
Podroz zniosla dobrze, duzo spala.
A ze mamy 3siedzenia z przodu w aucie to nawet na karmienie ja nie wyciagalam tylko sie nachylilam i podczas jazdy pila. Cycki!
Jak ty bedziesz spokojna to i Amelka bedzie.
Marzena i Maja
Marzena i Maja
 
 

Potrafię : gotowac, zrozumiec dzieci, pomagac, spac
Wiek : 39
Jestem z: : Szklarska Poreba
Dzieci : Maja Emilia

Zaproszeń na ciacho : 35
Postów : 2104


Powrót do góry Go down

maluch w podróży Empty Re: maluch w podróży

Pisanie by sylwia Czw 04 Cze 2009, 17:49

Jak Wiki miała 6 tyg przyjechalismy tutaj ale po drodze mieliśmy drobne przeszkody mieliśmy miec samolot z Łodzi do Edinburga ale odwołali z powodu mgły a musielismy jak najszybciej sie tu dostac bo maz musial wrocic do pracy wiec pociagiem do Krakowa tam znowu lot odwołany wiec na drugi dzien miał odleciec z Poznania wiec z Krakowa do Poznania znowu pociągiem i wkoncu sie udało Mała była bardzo grzeczna dobrze pszeszła cala podroż to my byliśmy bardziej zmęczeni, niunia cała droge przespała tylko budziła sie na jedzonko Bałam sie ze bedzie chora ale nic jej nie było niepotrzebnie sie martwiłam na zapas ale kazdy modry po fakcie

gonialbn nie martw sie napewno wszystko bedzie dobrze O tak!
sylwia
sylwia
 
 

Potrafię : duzo
Wiek : 37
Jestem z: : Glasgow
Dzieci : Wiktoria

Zaproszeń na ciacho : 44
Postów : 1401


Powrót do góry Go down

maluch w podróży Empty Re: maluch w podróży

Pisanie by agnese Czw 04 Cze 2009, 18:05

sylwia napisał:Jak Wiki miała 6 tyg przyjechalismy tutaj ale po drodze mieliśmy drobne przeszkody mieliśmy miec samolot z Łodzi do Edinburga ale odwołali z powodu mgły a musielismy jak najszybciej sie tu dostac bo maz musial wrocic do pracy wiec pociagiem do Krakowa tam znowu lot odwołany wiec na drugi dzien miał odleciec z Poznania wiec z Krakowa do Poznania znowu pociągiem i wkoncu sie udało Mała była bardzo grzeczna dobrze pszeszła cala podroż to my byliśmy bardziej zmęczeni, niunia cała droge przespała tylko budziła sie na jedzonko Bałam sie ze bedzie chora ale nic jej nie było niepotrzebnie sie martwiłam na zapas ale kazdy modry po fakcie

gonialbn nie martw sie napewno wszystko bedzie dobrze O tak!
widze ze nie jestem sama,moje podróże też tak wyglądają LOL
agnese
agnese
 
 

Potrafię : wiele
Wiek : 40
Jestem z: : FR
Dzieci : mam córeczkę

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1559


Powrót do góry Go down

maluch w podróży Empty Re: maluch w podróży

Pisanie by dagolis Czw 04 Cze 2009, 19:00

goniabln na pewno podróż minie dobrze.
ale dobry wątek napisałaś,może faktycznie coś ci się przyda z opowiadań i doświadczeń dziewczyn. przeważnie nie taki diabeł straszny jak go malują ale doskonale Cię rozumiem. My co prawda jedziemy bliżej- bo sierpniu mamy wyjazd do krakowa (ok 500km) i dalej do zakopanego i też się stresuję jak Natalia to zniesie a jest przecież starsza niż Amelka.

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

maluch w podróży Empty Re: maluch w podróży

Pisanie by gonialbn Czw 04 Cze 2009, 21:40

Amelka będzie miała 3 miesiące,lecimy z Dublina do Warszawy a później samochodem do Lublina;zabieram sie do robienia swojej wyjazdowej listy.Dziękuję.Jestem trochę spokojniejsza.
gonialbn
gonialbn
 
 

Potrafię : stanąć na głowie
Wiek : 47
Jestem z: : ?
Dzieci : !

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 781


Powrót do góry Go down

maluch w podróży Empty Re: maluch w podróży

Pisanie by agnese Czw 04 Cze 2009, 21:47

bedzie dobrze sama sie przekonasz Ale bajeer!
ja przed pierwszym lotem Nastusi obdzwonilam lotniska pytając sie jakie dokumenty sa potrzebne dziecku i czy wózek-spacerówka oddaje sie jako nadbagaż(biorą go gratis Żartowniś ) oraz ile bagaży możemy zabrać(my lecieliśmy LOT-em i my z małżem po 20kg a mała 10kg) i tak wzięliśmy mniej bo tylko na 5 dni lecieliśmy Hah aha i jeszcze co wzięliśmy też fotelik samochodowy bo w PL nie mamy
agnese
agnese
 
 

Potrafię : wiele
Wiek : 40
Jestem z: : FR
Dzieci : mam córeczkę

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1559


Powrót do góry Go down

maluch w podróży Empty Re: maluch w podróży

Pisanie by Majka Czw 04 Cze 2009, 22:58

my czesto jezdzimy za wrocław bo tesciowie mieszkaja miedzy wrockiem a Kaliszem :)podroz naszymy polskimi drogami traw niekeidy 5 godzin wrrrrr a ogolnie zazwyczaj tak 4 (głupie objazdy 50km kto to wymyslił ) i jest znosnie ja długo karmiłam cycem i podrozowałam z nia w tyle wiec tylko sie nachylałam i karmiłam LOL w dalsza podroz czyli nad morze to juz inna sprawa wtbralismy sie kiedy mloda miala rok oj dała popalic dobrze ze chociaz wiecej wtedy spała LOL(duuuuzo przystankow musielismy robic ) hmmm a tak pozatym to lubimy z jezdzic wiec nic nam nie przeszkadza choc mąż sie zaczyna zastanawic czy jakies szyby nei wstawic miedzy nami a dzicmi bo strasznie sie kłócą :( do Zakopca jak jedziemy to raczej bez postojów Hah
Majka
Majka
 
 

Potrafię : hmmm
Wiek : 47
Jestem z: : z małopolskiego/okolice krakowa
Dzieci : dwoje:)

Zaproszeń na ciacho : 7
Postów : 254


Powrót do góry Go down

maluch w podróży Empty Re: maluch w podróży

Pisanie by Mama i corcia Pią 05 Cze 2009, 00:00

Mnie sie wydaje ze najmniejszy problem to wlasnie z najmniejszym dzieckiem bo wtedy jeszcze duzo spi a takie juz wieksze to wszystkiego ciekawe,to by chcialo zobaczyc i to i jeszcze tamto i podotykac i td.

Wiec napewno podoz u Was gonialbn bedzie sama przyjemnoscia zobaczysz. Uściski
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

maluch w podróży Empty Re: maluch w podróży

Pisanie by aniaffff Pią 05 Cze 2009, 00:12

Mama i corcia napisał:Mnie sie wydaje ze najmniejszy problem to wlasnie z najmniejszym dzieckiem bo wtedy jeszcze duzo spi a takie juz wieksze to wszystkiego ciekawe,to by chcialo zobaczyc i to i jeszcze tamto i podotykac i td.


Właśnie chciałam to napisać. Tez uważam że z malutkim dzieckiem jest łatwiej niż z np rocznym.
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

maluch w podróży Empty Re: maluch w podróży

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach