Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Kwiecień 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

bezsenność

+3
Mama usunęła swój profil
MAjax
mama33
7 posters

Go down

bezsenność Empty bezsenność

Pisanie by mama33 Czw 14 Maj 2009, 01:59

Dziewczyny czy macie jakiś dobry sposób na bezsenność?
mama33
mama33
 
 

Potrafię : tańczyć oberka i nie tylko
Wiek : 48
Jestem z: : Warmii i Mazur
Dzieci : ukochany synek

Zaproszeń na ciacho : 123
Postów : 4674


Powrót do góry Go down

bezsenność Empty Re: bezsenność

Pisanie by MAjax Czw 14 Maj 2009, 07:55

Szklanka ciepłego mleka (chociaż zagotowanie go wybudza, a z mikrofali ja nie lubię, jakoś inaczej mi smakuje), gorąca kąpiel, nudna książka Spać
MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

bezsenność Empty Re: bezsenność

Pisanie by Mama usunęła swój profil Czw 14 Maj 2009, 08:53

Zmęczyć się pożądnie czymś.............. Radość

Mama usunęła swój profil
 
 

Potrafię : wszystkiego po troszku
Wiek : 45
Jestem z: : P.O.
Zaproszeń na ciacho : 8
Postów : 1232


Powrót do góry Go down

bezsenność Empty Re: bezsenność

Pisanie by rossi82 Czw 14 Maj 2009, 10:09

Posłuchać o mężowskim hobby....... na mnie działa jak nic. Zresztą na mnie ostatnio wszystko działa usypiająco.
A tak poważnie to może się czymś za bardzo stresujesz, martwisz się czymś przed snem i stąd Twój problem. Jeżeli tak jest to ja w takiej sytuacji zawsze powtarzam sobie że pomyślę o tym, problemie jakimś, rano i wyłączam się kompletnie myśląc o czymś miłym LOL
rossi82
rossi82
 
 

Potrafię : zrobić bardzo smacznego zakalca ;)
Wiek : 41
Jestem z: : Szkocji
Dzieci : jedna sztuka ;)

Zaproszeń na ciacho : 68
Postów : 1933


Powrót do góry Go down

bezsenność Empty Re: bezsenność

Pisanie by Marzena i Maja Czw 14 Maj 2009, 10:22

w innym watku pisalas ze myslisz za duzo, czasami rozmowa o tym co nam chodzi po glowie pomaga mniej o tym myslec i mniej sie martwic.
Moj znajomy mial dlugo problemy z bezsennoscia, na niego nawet tabletki nie dzialaly a za to smarowanie nog olejkiem eterycznym tz wmasowywanie oczywiscie musi to byc jakis zapach uspokajajacy.
Mam ksiazke Apteka Natury, zajrze co tam pisza o bezsennosci, jakies ziolka czy akupresura moga cos zdzialac.
Marzena i Maja
Marzena i Maja
 
 

Potrafię : gotowac, zrozumiec dzieci, pomagac, spac
Wiek : 39
Jestem z: : Szklarska Poreba
Dzieci : Maja Emilia

Zaproszeń na ciacho : 35
Postów : 2104


Powrót do góry Go down

bezsenność Empty Re: bezsenność

Pisanie by dagolis Czw 14 Maj 2009, 11:17

pod koniec ciąży miałam problemy ze spaniem. teraz czasami też się to zdarza ale rzadko.
odrobinę pomagały mi takie sposoby jak wiatrzenie oczywiście pokoju przed pójściem spac, czytanie nudnej książki lub po prostu oglądanie nudnego filmu, nie pijałam też hebatki od godzin popołudniowych. żadne liczenie baranów, owiec itp. na mnie nie działało.
A może warto poznać z jakiej przyczyny cierpisz na bezsenność i spróbować rozwiązać ten problem.
aha i chyba najlepszym sposobem na bezsenne noce jest seksik po którym zawsze chce mi sie spać LOL

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

bezsenność Empty Re: bezsenność

Pisanie by mama33 Czw 14 Maj 2009, 11:33

rossi82 napisał:Posłuchać o mężowskim hobby....... na mnie działa jak nic. Zresztą na mnie ostatnio wszystko działa usypiająco.
A tak poważnie to może się czymś za bardzo stresujesz, martwisz się czymś przed snem i stąd Twój problem. Jeżeli tak jest to ja w takiej sytuacji zawsze powtarzam sobie że pomyślę o tym, problemie jakimś, rano i wyłączam się kompletnie myśląc o czymś miłym LOL


Co do mężowskiego hobby to rzeczywiście mogłoby i zadziałać ale niestety on z racji tego że wstaje o 4.30 to kładzie się wcześniej ode mnie! No i masz rację z tymi moimi stresami! Zawsze jak już kładę się spać to mam natłok myśli, kurde chciałabym jak Ty wyłączyć się myśląc o czymś przyjemnym! Muszę po prostu wziąć się w garść bo się kiedyś wykończę! A poza tym nikt nie przepada za osobami które tylko ciągle narzekają!
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale odkąd zaczęłam brać feminatal( ginekolog kazał mi to łykać) to jestem jakoś bardziej rozdrażniona! No i siedzenie w czterech ścianach też mi w tym nie pomaga!
Marzena i Maja jeśli się doczytasz o jakichś skutecznych uspokajających ziółkach to chętnie skorzystam !
Pozdrawiam
mama33
mama33
 
 

Potrafię : tańczyć oberka i nie tylko
Wiek : 48
Jestem z: : Warmii i Mazur
Dzieci : ukochany synek

Zaproszeń na ciacho : 123
Postów : 4674


Powrót do góry Go down

bezsenność Empty Re: bezsenność

Pisanie by rossi82 Czw 14 Maj 2009, 11:49

mama33 spróbuj, może jakaś muzyczka relaksacyjna, albo fajna komedia przed snem. Mi pomaga.
A z tym narzekaniem to wiesz..... narzekaj ile wlezie jeżeli ma Ci to pomóc. Po to tu jesteśmy żeby razem się pośmiać i ponarzekać Zbiorowe wtulenie
rossi82
rossi82
 
 

Potrafię : zrobić bardzo smacznego zakalca ;)
Wiek : 41
Jestem z: : Szkocji
Dzieci : jedna sztuka ;)

Zaproszeń na ciacho : 68
Postów : 1933


Powrót do góry Go down

bezsenność Empty Re: bezsenność

Pisanie by Mama i corcia Czw 14 Maj 2009, 13:01

Wczoraj dokladnie minelo 4 lata od kad przezylam wielka tragedie po ktorej o spaniu nie bylo mowy.I powiem Ci ze najgorsze wtedy to znaczy przy bezsennosci to jest starac sie zasnac na sile.Wtedy przychodzi jeszcze wiecej mysli ,ktorych za nic nie da sie wylaczyc lub zmienic na pozytywne.Mnie minelo ale z czasem, jednak duzo pomoglo mi wlasnie czytanie juz w luzku ale nie nudnej ksiazki bo na takiej nie da sie skupic calej uwagi,czytasz ja ale nic z niej nie wiesz bo myslisz,tylko wlasnie bardzo ciekawych ksiazek takich ulubionych bo wtedy calkowicie mnie pochlaniala i to do tego stopnia ze...budzilam sie rano z ksiazka na nosie i przeszczesliwa ze spokojnie zasnelam i przespalam noc.Czasami czytalam nawet dwie czy trzy godziny ale wkoncu kiedys te oczka mi sie zamykaly.
Zycze Ci szybkiego uregolowania Twojej sennosci bo doskonale wiem jakie to jest meczace i nieprzyjemne. Uściski
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

bezsenność Empty Re: bezsenność

Pisanie by mama33 Czw 14 Maj 2009, 13:14

Kwiat
mama33
mama33
 
 

Potrafię : tańczyć oberka i nie tylko
Wiek : 48
Jestem z: : Warmii i Mazur
Dzieci : ukochany synek

Zaproszeń na ciacho : 123
Postów : 4674


Powrót do góry Go down

bezsenność Empty Re: bezsenność

Pisanie by Marzena i Maja Czw 14 Maj 2009, 13:21

przypomnialo mi sie ze mnie czasami pomaga skupianie sie na oddechu,
mam w glowie tylko obraz wypelniajacego mnie powietrza i wychodzacego powietrza tak jak dym sobie to wyobrazam, i jak tylko mysli uciekaja zmuszam sie do wizualizowania oddechu.
To sie stosuje przy medytacji itym podobnym.
Marzena i Maja
Marzena i Maja
 
 

Potrafię : gotowac, zrozumiec dzieci, pomagac, spac
Wiek : 39
Jestem z: : Szklarska Poreba
Dzieci : Maja Emilia

Zaproszeń na ciacho : 35
Postów : 2104


Powrót do góry Go down

bezsenność Empty Re: bezsenność

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach