Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Kwiecień 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

Papryka nadziewana kuskusem, orzeszkami piniowymi i rodzynkami

3 posters

Go down

Papryka nadziewana kuskusem, orzeszkami piniowymi i rodzynkami Empty Papryka nadziewana kuskusem, orzeszkami piniowymi i rodzynkami

Pisanie by Nitka Pon 12 Paź 2009, 11:31

Papryka nadziewana kuskusem, orzeszkami piniowymi i rodzynkami

Nie zajmie to dłużej czasu niż godzinkę. Warto.

Składniki: 6 papryk (czerwonych, zielonych, pomarańczowych), 1 czerwona cebula, 25 g masła, 175 g kuskusu instant, 250 ml bulionu warzywnego, 1,5 łyżeczki oliwy, 25 g drobnych rodzynek, 25 g orzeszków piniowych, 30 ml świeżej mięty (posiekanej), 15 ml octu balsamicznego, sól i pieprz do smaku, 1 żółtko jajka

Przepis: W każdej papryce robimy nacięcie wzdłuż, wykrawamy cienki paseczek i przez powstały otwór usuwamy gniazda nasienne. Cebulę drobno siekamy i szklimy na maśle. Kuskus wsypujemy do miski, zalewamy gorącym bulionem, przykrywamy i odstawiamy na 10 minut. Następnie mieszamy kuskus widelcem, dodajemy oliwę, cebulę, rodzynki, orzeszki piniowe, miętę i ocet. Dobrze przyprawiamy solą i pieprzem, mieszamy z roztrzepanym żółtkiem. Za pomocą łyżeczki faszerujemy papryki nadzieniem do 3/4 objętości. Smarujemy p apryki oliwą i pieczemy w 200°C przez 30-35 minut.
Nitka
Nitka
 
 

Potrafię : zrobić jajecznicę
Wiek : 41
Jestem z: : Stolica
Dzieci : Kondek

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 3233


http://www.nie-zla-mama.com

Powrót do góry Go down

Papryka nadziewana kuskusem, orzeszkami piniowymi i rodzynkami Empty Re: Papryka nadziewana kuskusem, orzeszkami piniowymi i rodzynkami

Pisanie by Mama i corcia Pon 12 Paź 2009, 12:08

No no brzmi bardzo smakowicie tylko gdzie ja tu znajde te orzeszki Hah
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

Papryka nadziewana kuskusem, orzeszkami piniowymi i rodzynkami Empty Re: Papryka nadziewana kuskusem, orzeszkami piniowymi i rodzynkami

Pisanie by Marzena Pon 12 Paź 2009, 21:14

no właśnie z orzeszkami może być problem hmmm
Marzena
Marzena
 
 

Potrafię : :)
Wiek : 45
Jestem z: : okolic stolicy
Dzieci : słodziak Mati :)

Zaproszeń na ciacho : 31
Postów : 1551


Powrót do góry Go down

Papryka nadziewana kuskusem, orzeszkami piniowymi i rodzynkami Empty Re: Papryka nadziewana kuskusem, orzeszkami piniowymi i rodzynkami

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach