Kwiecień 2014
PonWtoSroCzwPiąSobNie
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

histeria u rocznego dziecka -wasze doświadczenia!!!!???????

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

histeria u rocznego dziecka -wasze doświadczenia!!!!???????

Pisanie by celinka35 on Sob 10 Paź 2009, 13:35

Witam
Czy są tu mamy małych histeryków/histeryczek???? Moja córka mozna powiedzieć, że nas terroryzuje o jakiegoś czasu. Miewa napady histerii, płacze gdy czegoś nie dostaje, nie chce się chwilę sama pobawić- gdy mam coś zrobić w kuchmi "wisi"mi na nogach i płacze. Problemem jest często( nie zawsze) próba przwinięcia na przewijaku-płacze, wygina się-koniecznie chce się przewrócić na brzuszek i mamy konflikt interesów-bo ja w tym czasie chcę ją przewinać i boję się że mi spadnie z przewijaka. Spacery to też mały koszmar-płacze chce na ręce. Żeby jej urozmaicić spacerek, pochodzimy za rączkę a o ponownym posadzeniu do wózeczka nie ma mowy-płacz, płacz,......Sen to też ostatnio problem-chociaż wiem, że jest zmęczona nie chce spać-nie da się ululać na ręku, płacze, wyrzuca smoczek gdy odkładam ją do łóżeczka.Niedługo wizyta szczepienna a ja myslę jak to przezyjemy???To bywa męczące ale zupełnie nie wiem jak mam w takiej sytuacji postapić??? Ignorować? Odwarcać uwage??? Tłumaczenie i próba przytulenia nie skutkuje. Cazsem ja próbuję postawić na swoim, stanowczo niepozwalam na coś a jak płacze i nie chce się uspokoić odkładam do łóżeczka w nadziei że się wyciszy-nic z tego-płacz jest taki, że wstyd mi sąsiadów:(((( Co robić???? Wiem, że bywają gorsze i bardziej niesforne maluchy. Napiszcie jak to jest u Was????

celinka35

Potrafię: słuchać
Jestem z: : okolice podlaskiego
Dzieci: mam jedną gwiazdeczkę:*

Zaproszeń na ciacho: 0

Powrót do góry Go down

Re: histeria u rocznego dziecka -wasze doświadczenia!!!!???????

Pisanie by Nieznajoma on Sob 10 Paź 2009, 13:42

hmm cięzka sprawa przede wszystkiem nie mozesz dac sie terroryzowac tłumacz ze jak sie uspokoisz to ja przytulisz itp u mnie skutkowało jak ja zajmowalam czyms innym;)moze cos nowego jakas zabawka gdzie dostaje tylko jak jest grzeczna;)nie pomoge za wiele bo wiekszych problemów nie miałam ale czasami zdarzalo sie;) zycze wytrwałosci najwazniejsze nie mozesz sie dac terroryzowac to na pewno;)

Chwile szczęścia którymi się cieszymy, przychodzą niespodziewanie. To nie my je chwytamy, ale one nas chwytają

Nieznajoma

Potrafię: wszystko
Jestem z: : polski
Dzieci: 1 drugie w drodze ;)

Zaproszeń na ciacho: 80

Powrót do góry Go down

Pisanie by anulaaa33 on Sob 10 Paź 2009, 14:30

Ja myśle że karny kot czy tam poduszka byłaby najskuteczniejsza-metody super niani.Ja np.mówie że w tej chwili proszę iść do łazienki jak zrozumiesz to prosze wyjść będziesz sobie tam sama za kare siedziała, wyryczy się leci spowrotem i z taką minką od razu mnie tuli i pepjasam mamusiu pepjasam.
Bo z histerią często się człowiek spotyka ale raczej u starszego troszke dziecka

anulaaa33

Potrafię: śmiać się :D
Jestem z: : Polski :D
Dzieci: 3 baby

Zaproszeń na ciacho: 133

Powrót do góry Go down

Pisanie by mama33 on Sob 10 Paź 2009, 15:54

Też mi się wydawało że taki bunt przeżywają starsze dzieci 2 ,3 latki
Mój ma 3 lata i czasem wszystko chce wymusić krzykiem! Sadzam go wtedy na karę i wtedy siedzi do czasu aż wywrzeszczy się wykrzyczy i jak już zachrypniętym głosem prosi mnie żebym do niego przyszła to mnie przeprasza za swoje zachowanie i na jakiś czas jest spokój!

mama33

Potrafię: tańczyć oberka i nie tylko
Jestem z: : Warmii i Mazur
Dzieci: ukochany synek

Zaproszeń na ciacho: 123

Powrót do góry Go down

Pisanie by mama33 on Sob 10 Paź 2009, 16:03

celinka35 napisał:
To bywa męczące ale zupełnie nie wiem jak mam w takiej sytuacji postapić??? Ignorować? Odwarcać uwage??? Tłumaczenie i próba przytulenia nie skutkuje. Cazsem ja próbuję postawić na swoim, stanowczo niepozwalam na coś a jak płacze i nie chce się uspokoić odkładam do łóżeczka w nadziei że się wyciszy-nic z tego-płacz jest taki, że wstyd mi sąsiadów:(((( Co robić???? Wiem, że bywają gorsze i bardziej niesforne maluchy. Napiszcie jak to jest u Was????
Wydaje mi się że powinnaś ignorować jej krzyki nawet gdy są tak głośne że aż wstyd sąsiadów! U nas też tak syn potrafi wrzasnąć ale sąsiadami się nie przejmuję!
Po prostu musisz uzbroić się w cierpliwość i być stanowcza dla córki bo na razie dajesz jej wygrywać i to ona rządzi w domu a nie Ty bo nauczyła się że krzykiem może wszystko uzyskać!

mama33

Potrafię: tańczyć oberka i nie tylko
Jestem z: : Warmii i Mazur
Dzieci: ukochany synek

Zaproszeń na ciacho: 123

Powrót do góry Go down

Pisanie by dagolis on Sob 10 Paź 2009, 18:24

mama33 napisał:
Wydaje mi się że powinnaś ignorować jej krzyki nawet gdy są tak głośne że aż wstyd sąsiadów! U nas też tak syn potrafi wrzasnąć ale sąsiadami się nie przejmuję!
Po prostu musisz uzbroić się w cierpliwość i być stanowcza dla córki bo na razie dajesz jej wygrywać i to ona rządzi w domu a nie Ty bo nauczyła się że krzykiem może wszystko uzyskać!
uważam dokładnie tak samo jak mama33. moja córeczka ma teraz 16 miesięcy. nieraz próbowała wymuszać. na początku jej kilka razy ustępowałam. potem jak chciałam postawić na swoim, Natalia krzyczała jeszcze głośniej i dłużej. sąsiedzi na pewno słyszeli i zastanawiali sie co sie u nas dzieje. ale powiedziałam dość. gdy zaczynała płakać prosiłam żeby sie uspokoiła to porozmawiamy albo mama przutuli, potem chwila ciszy z moich ust, potem znów prośba i tak w kółko tak aż mnie czasami język zabolał i serce też. owszem początkowo płacz trwał dość długo ale w końcu zrozumiała że takim sposobem nic nie wywalczy.

dagolis

Jestem z: : Białystok
Dzieci: Natalia

Zaproszeń na ciacho: 50

http://www.natalialisowska.bobasy.pl

Powrót do góry Go down

Pisanie by rossi82 on Sob 10 Paź 2009, 18:49

Przede wszystkim współczuję. Poniekąd rozumiem bo moje dziecko też antywózkowe.
Ogólnie mam podobne zdanie do dziewczyn które pisały wcześniej. Dzieci to prawdziwi mali psychologowie. Bardzo szybko łapią gdzie są granice po czym starannie i umejęnie potrafią je naginać naswoją korzyść. Wiem że serce się kraje kiedy patrzy się na krzyki swojego dziecka ale też pomyśl to to dla jego dobra ustala się zasady. Zresztą im później zaczniecie pracować nad napadami histerii tym z czasem będzie tródniej. Mam nadzieję że to przejściowe fochy i wszystko się ułoży.

rossi82

Potrafię: zrobić bardzo smacznego zakalca ;)
Jestem z: : Szkocji
Dzieci: jedna sztuka ;)

Zaproszeń na ciacho: 68

Powrót do góry Go down

Pisanie by Triss on Nie 11 Paź 2009, 15:05

moja ala tez nie lubi wozka wozek jest tylko do spania
ma 9 miesiecy ale potrafi krzyczec jak cos chce jak to jest tealne daje jej ale nie pozwalam na wszystko niestety poki co proboje dosyc glosnym placzem wymusic

Triss

Potrafię: różnie
Jestem z: : podkarpacia
Dzieci: wspaniałacórka i następne w drodze

Zaproszeń na ciacho: 16

Powrót do góry Go down

Pisanie by Marzena on Wto 13 Paź 2009, 20:38

ja też mam roczniaka który próbuje mnie wyczuć ostatnio był problem ze spaniem po urlopie trochę się przyzwyczaił z nami spać ale teraz jestem chora i powiedziałam dość Mati ma łóżeczko do spania no i 2 noce były okropne ale zastosowałam metotę super niani i pomoglo od poniedziałku Mati znowu śpi grzecznie w swoim łóżeczku LOL
Życzę powodzenia i wytrwałości

Marzena

Potrafię: :)
Jestem z: : okolic stolicy
Dzieci: słodziak Mati :)

Zaproszeń na ciacho: 31

Powrót do góry Go down

Pisanie by Marzena i Maja on Wto 13 Paź 2009, 21:35

Najwazniejsze jest:
twoj spokoj- dziecko wyczuwa twoj niepokoj i potrafi to wykorzystac
konsekwentnosc - reagujesz zawsze w ten sposob na histerie lub inne nie porzadane zachowania

moze sprobuj tak:
gdy widzisz ze zaczyna sie znow histeria zanies corke do innego pokoju posadz lub kladz na ziemi (czasami dzieci sie rzucaja wywijaja wtedy bezpieczniej klasc) powiedz spokojnym tonem i patrzac jej w oczy ze gdy sie uspokoi pogadacie, ja przytulisz, moze podejsc,...
i usiadz jakis metr od niej, przede wszystkim wtedy unikaj kontaktu fizycznego, nie patrz jej w oczy, nie glaskaj nie tul,
po minucie podejdz znow do niej powiedz to samo zdanie co wczesniej i znow usiadz kawalek od niej i postap jak wczesniej do skutku
Bedzie ci cieszko ale jezeli pare razy wytrzymasz zobaczysz ze to przynosi skutek.
sasiadami sie nie przejmuj twoja corcia jest wazniejsza!!!
Dobrze by bylo zeby to miejsce "karne" bylo bezpieczne dla malej i jak to jest mozliwe zawsze to samo.
Gdy sie uspokoi podejdz do niej albo pozwol jej podejsc do ciebie, powiedz jej co zrobila zle ale jak najkrocej i na temat. potem jezeli o jest mozliwe poswiec jej chodz kilka chwil na zabawe.
Zycze ci wytrwalosci!

Marzena i Maja

Potrafię: gotowac, zrozumiec dzieci, pomagac, spac
Jestem z: : Szklarska Poreba
Dzieci: Maja Emilia

Zaproszeń na ciacho: 35

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry