Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Kwiecień 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

Segregacja smieci :)

+8
Triss
mama33
bywalec1
MamusiaMaciusia
Mama i corcia
Mama usunęła swój profil
Majka
aminka
12 posters

Go down

Segregacja smieci :) Empty Segregacja smieci :)

Pisanie by aminka Sob 04 Lip 2009, 15:23

Wkurza mnie jak nie wiem co!!
Ja rozumiem, ze ochrona srodowiska i takie tam, ale to co robia tu w DE, to juz przegiecie!!
Jak ktos ma tu male mieszkanko to mu wspolczuje. My mamy wielki dom, a smietniki zajmuja tyyyyyyyyle miejsca!!
Podzial jest taki: kompost, papier, plastik i pozostale smieci. W tym np. na plastik miasto daje tak zwane "zolte worki" o pojemnosci 120 l...
Tak wiec w domu stoi taki worek na plastik, obok takiej samej wielkosci na papier i dwa mniejsze na kompost i pozostale...
Jeszcze do tego wypadaloby wiedziec, ze np. kosci surowe mozna wrzucic do kompostu, ale juz np. po pieczeniu czy smazeniu, do pozostalych smieci... Nie daj Bog zlapia, ze ktos wrzucil np, jedzenie do plastiku albo cos innego, to taaaaaaakie kary sie placi!
Oczywiscie inne rzeczy jak powiedzmy drewno, betonowe kawalki (jak rozwalalismy kominek to takie byly) to trzeba tez osobno wywiezc na specjalne "wysypiska".
Cos jeszcze? A no pewno, zeby tego bylo malo kazdy dostaje co roku kalendarz z terminami w jakie dni w ktorm rejonie smieci wywoza... U nas np. przypada to w poniedzialki, tak wiec juz w niedziele wieczorem stoi wystawa kibli na ulicy: z bialymi deklami, czerwonymi, niebieskimi, zielonymi no i oczywiscie zolte worki! Pieknie to wyglada...
No nic, przynajmniej sie wygadalam LOL Ale wkurza mnie to zdrowo!!!
aminka
aminka
 
 

Potrafię : pakowac walizki :)
Wiek : 45
Jestem z: : z miasta...
Dzieci : sliczna coreczka

Zaproszeń na ciacho : 27
Postów : 1090


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Re: Segregacja smieci :)

Pisanie by Majka Sob 04 Lip 2009, 19:04

noooo u nas podobnie blreeee w poniedziałek zawsze pierwszy w miesiacu tak przed domami od rana taka wystawka :)natomiast u nas jeszcze płacimy po 2zł za worek ,wiec wrrr oszczedzamy jak mozna upychajac i uwazajac coby sie worek nie rozwalił ,wiem ze 2 zł to nei duzo ale tych workow niekiedy trzeba nakupic
Majka
Majka
 
 

Potrafię : hmmm
Wiek : 47
Jestem z: : z małopolskiego/okolice krakowa
Dzieci : dwoje:)

Zaproszeń na ciacho : 7
Postów : 254


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Re: Segregacja smieci :)

Pisanie by Mama usunęła swój profil Sob 04 Lip 2009, 19:41

I co z tego że się segreguje u mnie jak ja posegreguje a pojemniczki są malutkie i nie da sie wsypać nic bo na osedle przypada po trzy na kazdy produkt kosz,ale przyznam sie wam ze nieraz nie segreguje bo pewnie lenistwo i do kosza mam daleko więc wpycham do wora wszystko by nie dzwigać tyle w worków naraz,bo nieraz wypusciłam z ręki i wysypałam na ulice Hah

Mama usunęła swój profil
 
 

Potrafię : wszystkiego po troszku
Wiek : 45
Jestem z: : P.O.
Zaproszeń na ciacho : 8
Postów : 1232


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Re: Segregacja smieci :)

Pisanie by Mama i corcia Nie 05 Lip 2009, 01:16

U nas jest podobnie jak w DE,moze nie tak drastycznie ale tez mamy kosze osobno na plastik,papier,kompost,zwykle smiecie i szklo i tu osobno kolorowe szklo i biale,tak ze jak ide z cala reklamowka szkla to nie moge jej naraz wysypac bo jeszcze musze kolorami posegregowac.
Nie przeszkadza mi to az tak bardzo.Mieszkamy w mieszkaniu i w kuchni mamy jeszcze takie dodatkowe pomieszczenie wiec tam stoja worki ale malz regolarnie wynosi jak wychodzi do pracy wiec zbytniego klopotu z tym nie mam.
Jednak rozumie Cie Aminka bo gdybym miala dom i tyle tych kublow na smieci na podworku to pewnie tez bym sie wsciekala,chociaz z drugiej strony gdybym miala dom to byla bym najszczesliwsza na swiecie i chyba kilka koszy nie zaklucilo by mi szczescia LOL
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Re: Segregacja smieci :)

Pisanie by aminka Nie 05 Lip 2009, 01:23

A o szkle zapomnialam napisac!! Szklo to trzeba u nas wywiezc do najblizszych kontenerow do tego przeznaczonych (tez podzielonych na kolory). Porobili tak, ze stoja one zazwyczaj w miejscach oddalonych od domow i blokow co by halas nie przeszkadzal (i po godz. 19 i w niedziele nie wolno wyrzucac, bo halas). Czesto jest tak, ze kontenery przypadaja na cala "dzielnice" domkow czy blokow. My mamy do najblizszych 1,5 km... Fajnie co? No wiec dopoki tego nie wywioze musze skladowac w domu.
aminka
aminka
 
 

Potrafię : pakowac walizki :)
Wiek : 45
Jestem z: : z miasta...
Dzieci : sliczna coreczka

Zaproszeń na ciacho : 27
Postów : 1090


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Re: Segregacja smieci :)

Pisanie by MamusiaMaciusia Nie 05 Lip 2009, 10:50

Szczerze mowiac, to jak mieszkalam w de, segregowanie smieci mi sie wlasnie podobalo i chcialabym, zeby w polsce bylo podobnie Hah Tylko nie zlinczujcie mnie za to Super bohater

MamusiaMaciusia
 
 

Potrafię : Moge zrobic wszystko ...
Wiek : 37
Jestem z: : Wawy
Dzieci : Maciejek :)

Zaproszeń na ciacho : 1
Postów : 29


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Jak śmiecić ekologicznie...

Pisanie by bywalec1 Pon 06 Lip 2009, 15:29

Swoje doświadzczenia i pomysly z segregacją smieci opisałem (pod pseudonimem Stanislaw Bywalski) w artykule pod tytulem jak wyżej
http://www.femia.pl/ekozycie/ekozycie/ekologiczny-poradnik/jak-mieci-ekologicznie.html
bywalec1
bywalec1
 
 

Potrafię : być poważny ale tez wesoły
Wiek : 67
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 2 córki

Zaproszeń na ciacho : 25
Postów : 336


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Re: Segregacja smieci :)

Pisanie by aminka Pon 06 Lip 2009, 16:05

Bywalec: przeczytalam i podziwiam LOL

Ja nie jestem przeciwna segregowaniu smieci, ale powinno sie to odbyc w jakis rozsadny sposob. Jasne, ze jedzenie i resztki nie powinny ladowac w pojemniku z plastikiem czy szklem, ale niech przynajmniej ulatwia proceder segregacji. Jak pisalam do pojemnikow na szklo mam ok 1,5 km i akurat gdzie bym sie nie udala stoja one nie po drodze... Jak juz daja kible na kompost i papier to niech podstawia jeden na szklo, albo inny gruz... Niech zabieraja wszystko raz na tydzien czy dwa, a nie za kazdym razem w niedziele wieczorem spedzam pol godziny na studiowaniu co to do nas na drugi dzien przyjedzie i ktore smieci zabiora. Cos co moze lezec (np. plastik) zabieraja czesto, a pozostale smieci (czytajcie: u nas 90% to pieluchy) raz w miesiacu. No nic, niech stoja i smierdza, a co tam. Szczegolnie latem to calkiem przyjemne jak sie w ogrodku siedzi, hihi LOL
aminka
aminka
 
 

Potrafię : pakowac walizki :)
Wiek : 45
Jestem z: : z miasta...
Dzieci : sliczna coreczka

Zaproszeń na ciacho : 27
Postów : 1090


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Re: Segregacja smieci :)

Pisanie by mama33 Pon 06 Lip 2009, 19:01

Ja też jestem za segregacją śmieci ale to co Aminka napisała to bardziej utrudnia życie a powinno być ułatwione nie dość że trzeba trochę nad tym pogłówkować to jeszcze wymyślają jakieś terminy! Co za poplątanie z pomieszaniem! Wg mnie zła organizacja!
mama33
mama33
 
 

Potrafię : tańczyć oberka i nie tylko
Wiek : 48
Jestem z: : Warmii i Mazur
Dzieci : ukochany synek

Zaproszeń na ciacho : 123
Postów : 4674


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Re: Segregacja smieci :)

Pisanie by Triss Pon 06 Lip 2009, 21:09

aminka w usa jest podobnie
jak cos nie pasuje smieciarza nie biora
rozxnokolorowe worki
a u nas
widzialam jak zabieraja niby posegregowane smieci,,,,
wszystko razem
ja jestem moze dziwna ale jestem za segregacja
zostawmy srodowisko takie zeby sie nim cieszyly nasze dzieci
Triss
Triss
 
 

Potrafię : różnie
Wiek : 54
Jestem z: : podkarpacia
Dzieci : wspaniałacórka i następne w drodze

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 794


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Re: Segregacja smieci :)

Pisanie by gonialbn Wto 07 Lip 2009, 22:42

A ja jestem całymi rękami za segregacją śmieci.
Szkło do pojemników zwykle koło sklepów spożywczych,wiec jak jedziemy na zakupy to zabieramy.Poza tym mamy 3 duże kosze,na recykling suchy na kompost i zwykłe śmieci.Na kompost mam w domu mały pojemnik,a w ogrodzie duży.Płacimy za zwykłe śmieci za kosz opłata stała,reszta jest za darmo.Poza tym wszystko co nie potrzebne można oddać do centrum recyklingu lub zamówić kontener zwykle przy remontach niezbędny.
gonialbn
gonialbn
 
 

Potrafię : stanąć na głowie
Wiek : 47
Jestem z: : ?
Dzieci : !

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 781


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Re: Segregacja smieci :)

Pisanie by maxine-fee Wto 07 Lip 2009, 22:59

Hej
Ja tez juz sie przyzwyczailam i jestem za
Nawet jak do Polski jedziemy to juz z przyzwyczaienia sortuje LOL

Poparzmy na to tak ze to pomaga w jakims tam stopniu temu naszemu i tak juz zniszczonemu srodowisku
maxine-fee
maxine-fee
 
 

Potrafię : wszystko :)
Wiek : 44
Jestem z: : wami
Dzieci : Marcysia :)

Zaproszeń na ciacho : 24
Postów : 779


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Re: Segregacja smieci :)

Pisanie by aniaffff Sro 08 Lip 2009, 00:47

A w Polsce niestety ludzie wyrzucają śmieci do lasu...
Wściekły
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Re: Segregacja smieci :)

Pisanie by rumianek :) Sro 08 Lip 2009, 14:24

Chętnie segregowałabym śmieci, ale na mojej wsi nie stosuje się tego. Osobny pojemnik mam na kompost, które to odpadki lądują w dołku za stodołą Hah Pozostałe śmieci bez wyjątku w kontener o pojemności 270 l. Niestety jest to za mało, bo śmieci zabierają rzadko - raz na dwa miesiące. Może to wystarczy dla okolicznych mieszkańców, przyzwyczajonych do palenia np. plastików w piecu Bez komentarza! ale my zwykle (szczególnie latem, jak jest więcej butelek i kartonów po napojach) obok kosza dostawiamy jeszcze dwa, albo nawet 3 duże worki. Ciekawe jak sobie poradzimy, jak dojdą jeszcze pieluchy Co?
rumianek :)
rumianek :)
 
 

Potrafię : całe mnóstwo rzeczy :)
Wiek : 47
Jestem z: : Lublina
Dzieci : jedna kruszynka :)

Zaproszeń na ciacho : 31
Postów : 897


Powrót do góry Go down

Segregacja smieci :) Empty Re: Segregacja smieci :)

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach